Zakup porządnego garnituru to spora inwestycja. Dlatego warto poświęcić więcej czasu i wybrać strój, z którego naprawdę będziemy zadowoleni. Jest kilka elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas garniturowych zakupów. Oto one:

Rodzaj marynarki
Dwa główne rodzaje marynarek to marynarka jednorzędowa oraz dwurzędowa. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji, ale warto wziąć pod uwagę również sylwetkę. Jednorzędowa marynarka z pewnością nas nieco wyszczupli. Polecana jest panom o krępej budowie ciała. Z kolei marynarka dwurzędowa doskonale prezentuje się na smukłych sylwetkach. Do najpopularniejszych marynarek należą te, zapinane na dwa guziki. Są bardzo neutralne w swoim stylu. Jednak coraz popularniejszą opcją staje się marynarka zapinana na jeden guzik.

Marynarkę należy bardzo dobrze dopasować pod względem rozmiaru. W przeciwnym razie będzie po prostu źle leżeć. Nie może wychodzić poza linię ramion. Rękawy powinny być odpowiedniej długości, czyli kończyć się u nasady kciuka. Wówczas mankiet koszuli będzie wychodził spod rękawa na mniej więcej 1-2 cm.

Marynarka po zapięciu nie powinna się pod żadnym pozorem marszczyć. Niewskazany jest również zbyt duży luz. Istotna jest również długość tej części garderoby. Musi zakrywać pośladki i kończyć się równo z wyprostowanym kciukiem, gdy opuścimy ręce.

Wybór spodni garniturowych
Tutaj najważniejszą kwestią pozostaje długość. Najpopularniejszy u nas styl amerykański nakazuje, aby spodnie zakrywały około 2/3 buta. Mogą załamywać się nieco z przodu. Z kolei szkoła włoska preferuje wąskie fasony spodni, które najczęściej kończą się nad butem. W ten sposób odkrywamy część skarpetki. Najbezpieczniejszym wyborem, jeżeli chodzi o spodnie garniturowe są proste modele, które nie opinają zbytnio nóg, ale nie są również za szerokie. Najlepiej, aby swobodnie opadały i nie marszczyły się w żadnym miejscu.

Z kamizelką czy bez?
Wielu panów zastanawia się zapewne, czy kupić garnitur w wersji z kamizelką czy może ta część garderoby nie jest konieczna. Kamizelka to na pewno dobry wybór na specjalne okazje oraz przyjęcia. Jeśli kupujemy garnitur z myślą o spotkaniach biznesowych, kamizelka raczej nam się nie przyda. Kamizelka z pewnością świetne zamaskuje zbyt duży brzuszek. Sprawi, że cała stylizacja będzie wyglądała bardziej elegancko.

Jaki materiał?
Najpopularniejsza opcja to garnitury wełniane z domieszką włókien syntetycznych. Taki dodatek sprawia, że garnitur nie gniecie się zbyt mocno. Niestety traci wiele na swojej przewiewności. Najlepszym wyborem będzie z pewnością cienka wełna wysokoskrętna. Wysokość skrętu wpływa na cenę garnituru, ale decyduje o tym, że będzie się on mniej gniótł. Wiele garniturów produkowanych jest z domieszką włókien naturalnych np. jedwabiu. Na mniej formalne okazje możemy wybrać garnitury bawełniane, które łatwiej utrzymamy. Są one także bardziej komfortowe. Na lato warto kupić garnitur wykonany z, przepuszczającego powietrze, lnu.
Kupując garnitur możemy udać się do krawca, który wykona go na nasz rozmiar, idealnie dopasowując go do naszej sylwetki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić jeden z dobrych sklepów z garniturami takich jak Bytom czy Vistula. Tu również kupimy garnitury doskonałej jakości.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *