Trudno o bardziej seksowny rodzaj butów, niż szpilki. Kochają je kobiety na całym świecie, bo fantastycznie wydłużają nogi. W butach na obcasie automatycznie prostujemy naszą sylwetkę. Czujemy się w nich pewniej i poruszamy się bardziej zmysłowo. Jednak nieodpowiednio dobrane mogą nam wyrządzić wiele szkód. Podpowiadamy, czym kierować się kupując kolejną parę szpilek.

Kilka podstawowych zasad doboru szpilek
Większość kobiet kupując buty kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. Trudno się temu dziwić. Producenci obuwia rozpieszczają nas dzisiaj ogromną różnorodnością szpilek. Pięknych fasonów i kolorów nie brakuje. Szpilki powinny być jednak nie tylko piękne i efektowne.

Przy kolejnym zakupie zwróć koniecznie uwagę na to, czy obcas znajduje się na samym środku pięty. Zyskasz w ten sposób większe poczucie stabilności. W takich butach z pewnością poczujesz się bardziej komfortowo. Chodzenie będzie o wiele wygodniejsze. Będziesz w stanie nawet dobiec do autobusu.

Kolejną ważną kwestią są proporcje pomiędzy długością stopy, a wysokością obcasa. Nie mogą być one zbyt duże. Jeżeli Twoje stopy są bardzo krótkie, powinnaś unikać niebotycznie wysokich obcasów. Spowodują one, że cały ciężar ciała zostanie przeniesiony na palce. Wszyscy wokół odniosą wrażenie, że chodzisz „jak na szpilkach”.

Buty na platformie wydają Ci się mniej wygodne, bo są wyższe? W przypadku szpilek platforma może stać się ogromnym atutem. Takie buty są na pewno stabilniejsze. Zapewniają także wyższy komfort chodzenia. Dzięki platformie nie czujesz pod stopami każdego kamyczka czy nierówności.

Celuj w doskonałą jakość
W przypadku szpilek nie warto oszczędzać kosztem jakości. Dobrej jakości, idealnie wyprofilowane szpilki z prawdziwej skóry to spora inwestycja, ale Twoje stopy będą Ci wdzięczne. W takich butach unikniesz odparzeń, odcisków, otarć oraz nadmiernego pocenia stóp. Dobrej jakości szpilki posłużą Ci spokojnie przez kilka sezonów. Kupując szpilki, na pewno warto je przymierzyć. Załóż na stopy obydwa buty. Przespaceruj się po sklepie i nie zważaj na czujny wzrok pani ekspedientki.
Rozsądnie oceń jakość w porównaniu do ceny. Porządne buty muszą kosztować więcej, ale wydawanie na nie połowy pensji nie jest wcale koniecznością. Najwyższe ceny obowiązują oczywiście w sezonie, ale możesz poczekać na obniżki, przeceny i wyprzedaże. W ten sposób wydasz na swoje wymarzone szpilki znacznie mniej.

Wybierz z głową
Jeśli nie jesteś fanką wysokich obcasów, ale mim wszystko, chcesz mieć w szafie przynajmniej jedną parę, wybierz te, na grubszym obcasie. Cieniutkie szpilki wymagają większej wprawy w chodzeniu. Są, bowiem mniej stabilne. Zdecyduj się na uniwersalny kolor i fason. Dzięki temu buty posłużą Ci przez wiele lat i założysz je na rozmaite okazje do rozmaitych strojów. Ponadczasowy wybór to czarne szpilki, które pasują do wielu różnych stylizacji.

Pamiętaj o tym, że szpilki mogą być Twoim największym przyjacielem, pod warunkiem, że są do Ciebie idealnie dopasowane. Kobieta wygląda w nich atrakcyjniej i bardziej kokieteryjnie. To na pewno jeden z must have w garderobie każdej z nas!

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *