Piękny pierścionek to idealny pomysł na prezent dla kobiety. Wie o tym prawie każdy mężczyzna. Jednak samodzielny zakup pierścionka dla partnerki nie jest dla panów łatwym zadaniem. Przedstawiamy, zatem kilka podstawowych zasad dotyczących kupowania pierścionka.

Określ, ile jesteś w stanie wydać
Na samym początku musisz określić swój budżet na pierścionek. Nie chcesz przecież zaciągać kredytu. Kwota przeznaczona na taki prezent powinna być realna i mieszcząca się w granicach Twoich możliwości. Pamiętaj o tym, że dla kobiety pierścionek jest swego rodzaju symbolem uczucia. Tutaj wielkość kamienia, czy rodzaj metalu szlachetnego odgrywa drugorzędne znaczenie. Wbrew pozorom, kobiety wcale nie marzą o brylantach na pół palca.

Weź pod uwagę gust partnerki
Musisz dobrze poznać gust swojej partnerki. Jeśli jesteście ze sobą długo, na pewno doskonale wiesz, jaki rodzaj biżuterii lubi i jaki styl preferuje, na co dzień. Na podstawie dyskretnej obserwacji możesz stwierdzić, czy woli srebro czy może kocha się w złocie. Czy interesują ją duże artystyczne pierścionki z duszą, czy może bardziej skromna biżuteria? Na pewno nie powinieneś sugerować się trendami obowiązującymi w danym sezonie. Mody mają to do siebie, że szybko przemijają, a pierścionek to prezent na lata. Postaraj się, aby pierścionek, który wybierzesz pasował do reszty biżuterii Twojej partnerki.

Dokonaj wyboru metalu szlachetnego i kamienia
Oprócz brylantów, na które stać niewielu, istnieje jeszcze wiele innych, ciekawych opcji. Popularne są pierścionki z koralem, turkusem, szmaragdem, rubinem, szafirem oraz ametystem. Do najpopularniejszych opraw należą oczywiście te ze złota, również białego. Jednak wiele kobiet ceni srebrne pierścionki, które można kupić u renomowanych jubilerów np. Łodzińscy. Srebro z dodatkiem tytanu ma wiele zalet. Oprócz tego, że wygląda pięknie, jest również wyjątkowo trwałe i nie wywołuje alergii. Jest także znacznie tańsze od złota. Warto jednak kupować biżuterię w miejscach, gdzie dostaniemy szczegółowe informacje na temat stopu.

Poznaj rozmiar
Możesz oczywiście zapytać partnerkę o rozmiar pierścionka. Jednak, co w sytuacji, gdy prezent ma być niespodzianką? Najprostszym rozwiązaniem, będzie dyskretne „wykradnięcie” jednego z pierścionków, które nosi najczęściej.

Wybierz zakupy u renomowanych jubilerów
Zakupy u sprawdzonego jubilera mają wiele zalet. Przede wszystkim otrzymujesz odpowiedni certyfikat. Poza tym, zyskujesz gwarancję, że stop metalu stanowiący oprawę pierścionka oraz kamień są oryginalne i charakteryzują się najwyższą jakością. W przyszłości będziesz mógł skorzystać z dodatkowych usług takich, jak dostosowanie wielkości pierścionka czy jego czyszczenia za darmo. W renomowanym sklepie z biżuterią poznasz zasady zwrotu towaru. Zakup pierścionka wiąże się przecież dużym wydatkiem, dlatego warto mieć pewność, że będziesz miał możliwość zwrotu, gdy prezent okaże się, mimo Twoich najlepszych chęci, nietrafiony.

Doskonałym „dodatkiem” do pierścionka będzie grawer wykonany po wewnętrznej stronie. Data poznania, inicjały, napis „kocham”. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *