mieszkanie

Ile trwa osuszanie mieszkania po zalaniu?

Dopiero w momencie, kiedy dojdzie do jakiejś awarii instalacji hydraulicznej bądź powodzi, wiele ludzi przekonuje się jak wygląda profesjonalne osuszanie mieszkania. Nic w tym dziwnego, bo w codziennych sytuacjach ta wiedza potrzebna nie jest. Na ten moment na całe szczęście usuwanie szkód jest znacznie bardziej skuteczne niż zaledwie kilkadziesiąt lat temu, dzięki czemu uzyskuje się zdecydowanie lepszy efekt. Aktualnie dostępne urządzenia i techniki są w stanie przywrócić mieszkania po zalaniach do wcześniejszego stanu, aby można było na nowo z nich korzystać bez żadnych obaw. Jak długo trwa osuszanie mieszkania w Karkowie po zalaniu?

Osuszanie mieszkań Kraków - Co powinno poddać się osuszaniu po zalaniu?

Jeżeli doszło do zalania to cały zabieg osuszania, odbywa się tuż po odpompowaniu wody z mieszkania. Ważne jest, aby odpowiednio ocenić stopień zawilgocenia oraz co właściwie mu uległo. Trzeba zwrócić uwagę na:

  • podłogi - może w ich przypadku dojść do głębszych zawilgoceń, przede wszystkim podczas korzystania z instalacji ogrzewania podłogowego. Bardzo kluczowa jest ocena sytuacji, ponieważ woda, która nie zostanie odpompowana i zlekceważona wilgoć mogą bardzo przyczynić się do spowodowania szkód pod podłogą, a nawet i na jej powierzchni, których nie uda się odwrócić.
  • ściany - jeżeli posiada się instalację położoną w ścianach, to wtedy w przypadku ich awarii może dojść do zawilgocenia głębszego niż tylko na powierzchni. Proces osuszania w takich sytuacjach należy przeprowadzić i zaplanować tak, aby dotrzeć nawet do tych najgłębszych warstw, by z nich usunąć nadmiar wilgoci.
  • kondygnacje - w przypadku największych szkód podczas zalania całych kondygnacji. Co prawda najczęściej są to piętra usytuowane najniżej, a nie na przykład poddasze, jednakże i w tym pomieszczeniu zdarza się dojść do zalania. Dzieje się tak, gdy na przykład jest uszkodzony dach i przez niego dociera deszcz do pomieszczenia.
  • pomieszczenia - gdy przyczyną jest powódź, to dochodzi do zalania od pojedynczych pomieszczeń, do nawet całych mieszkań. Często także zostają zalane piwnice oraz garaże, w przypadku gdy dochodzi do lokalnych podtopień.

Tak naprawdę, nawet nie patrząc na przyczynę, każdy skutek będzie taki sam i będzie wymagał wynajęcia specjalistów, którzy mogą przywrócić mieszkanie do wcześniejszego stanu użytkowego. Aby to rozpocząć, najpierw wymagane jest wykonanie precyzyjnych pomiarów wilgoci zawartej w powietrzu wszystkich zalanych pomieszczeń.

Ile trwa osuszanie mieszkań - Kraków

Tak naprawdę czas trwania tych działań jest całkowicie uzależniony od stopnia zawilgocenia pomieszczeń. Gdy jest on niewielki można spodziewać się, że osuszanie będzie trwało około kilku dni. Natomiast jeśli jest duże i doszło do zalania głębszych warstw konstrukcyjnych budynku, cały proces może trwać nawet do kilku tygodni. Należy pamiętać, że takie statystyczne dane są obliczane podczas używania profesjonalnych sprzętów, jakie stosują niektóre firmy. Jeżeli sprzęt będzie gorszej jakości, czas trwania osuszania może się wydłużyć.