Jakie AirPods najlepiej kupić?

Firma Apple jest znana z tworzenia urządzeń, które są całkowicie ze sobą zintegrowane oraz działają w zamkniętym systemie. Nie inaczej jest ze specjalną linią słuchawek AirPods. Apple przez lata dostarczał najnowsze słuchawki, a ich oferta stale się zwiększa. Obecnie na rynku dostępne są trzy modele słuchawek dousznych oraz słuchawki nauszne AirPods Max. Słuchawki te różnią się od siebie, nic więc dziwnego, że przed zakupem produktu wiele osób ma wątpliwości, jakie najlepiej wybrać.

AirPods — recenzja

Wiele osób może zastanawiać się, jakie będą najlepsze słuchawki AirPods. Recenzja oraz porównanie poszczególnych modeli z pewnością ułatwi decyzję zakupową. Warto więc przyjrzeć się specyfikacji, jakie oferują konkretne modele. Nie da się ukryć, że konsumenci bardzo dużą uwagę przykładają do wyglądu. Design AirPodsów jest do siebie bardzo podobny. Druga generacja przypomina przewodowe słuchawki Apple z uciętym kablem. W tym przypadku producent postawił na klasyczny design, nawiązujący swoim wyglądem do pierwszej generacji.

AirPods 3 oraz AirPods Pro są do siebie bardzo podobne. Mają krótsze trzonki, same słuchawki są natomiast bardziej okrągłe. Ponadto model Pro posiada silikonowe wykończenie, którego brakuje u innych modeli. Ponadto etui ładujące ma kształt obłego prostokąta i jest szersze niż w przypadku drugiej generacji. Tym, co łączy wszystkie modele, jest kolor, który od lat pozostaje taki sam. Wszystkie AirPodsy posiadają wykończenie z białego, błyszczącego plastiku.

Jeżeli chodzi o baterię, druga generacja zapewnia działanie 24 godzin na jednym ładowaniu. Słuchawki powinny zapewnić około 5 godzin słuchania muzyki, natomiast samo etui ładujące wystarcza na 4 doładowania.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku AirPods 3 oraz Pro. Modele te na jednym ładowaniu działają 30 godzin, Z czego sam czas działania słuchawek to około 6 godzin. Wszystkie modele wystarczą więc na długie godziny z ulubioną muzyką czy do oglądania filmu w trasie.

AirPods — funkcjonalne słuchawki

Słuchawki AirPods drugiej generacji są sterowane dotykowo przez specjalny panel znajdujący się na ich trzonku. Z kolei AirPods 3 oraz Pro mają specjalne miejsce, które jest wrażliwe na ściskanie. Za jego pomocą można włączać lub wyłączać muzykę, zmieniać utwory, dodatkowo wersja Pro pozwala za pomocą specjalnego gestu, który pozwala zmieniać poziom głośności w dowolnym momencie. Co ważne, każdy model reaguje bezdotykowo na komendę “Hej Siri”.

Osoby, które lubią aktywny wysiłek fizyczny powinny zdecydować się na AirPods 3 lub Pro. Są one bowiem odporne na wilgoć w postaci potu czy innej cieczy. Nadal nie wspierają jednak pełnego zanurzania, tak więc wyjście z nimi na basen może nie być najlepszym pomysłem. Ponadto modele te posiadają wbudowaną funkcję Find My, która pozwala na ich łatwe zlokalizowanie. Dzięki temu użytkownik może być pewien, że nigdy ich nie zgubi. Obie te wersje czytają również powiadomienia przychodzące na urządzenie, dzięki czemu nie trzeba wyciągać telefonu z kieszeni.