telefon

Jakie etui najlepiej chroni telefon?

Technologia urządzeń elektronicznych to temat, pośród którego niemal na co dzień mamy do czynienia z wprowadzaniem różnorodnych innowacji. Korzystanie ze sprzętów stało się dla nas codziennością, bez której w wielu przypadkach nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania. Jednym z przykładów są smartfony, które zdominowały rynek produktów mobilnych. Te inteligentne telefony pozwalają nam wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości, korzystać z portali społecznościowych, przeglądać strony internetowe czy grać w gry. Intensywność ich użytkowania jest niesamowicie duża. W związku z tym powinniśmy zadbać o ich odpowiednią ochronę. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z akcesoriów, które chronią nasze urządzenie przed działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie dziś skupimy się nad tym, jakie etui dobrze chroni telefon. 

Czym są etui na telefon? 

Wiele smartfonów posiada w dzisiejszych czasach szklane lub metalowe obudowy, które nadają im ponadczasowy wygląd. Co więcej, każde urządzenie ma wyświetlacz, który pomimo zastosowanych technologii, nadal jest wrażliwy na różnorodne czynniki zewnętrzne, wynikające z codziennego użytkowania, w tym upadki. Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji, powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę naszego sprzętu. Jak już wspomnieliśmy, dobrym rozwiązaniem może być etui. Czym jednak jest to akcesorium i z jakimi rodzajami możemy spotkać się na rynku? 

Etui, czy inaczej pokrowiec na telefon, to produkt, który został stworzony z myślą o zapewnieniu odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa dla naszego smartfona. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed upadkami. Poza tym, etui pomaga zachowywać nasz telefon w czystości, zapobiegając przedostawaniu się kurzu i pyłu. Niektóre rozwiązania są nawet w stanie zapewnić pewien stopień ochrony przed wodą. 

Rodzaje etui 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które różnią się od siebie kształtem, materiałem czy wyglądem. Niemniej jednak możemy wyróżnić kilka grup, takich jak:

  • etui typu cover, które charakteryzuje się nie tylko ochroną pleców telefonu, ale też posiada dedykowaną klapkę na wyświetlacz. Cechą rozpoznawczą tych produktów jest obecność klapki, która pozwala nam np. sprawdzić godzinę, czy nieodebrane połączenia; 
  • case'y - to jedne z najpopularniejszych rozwiązań, które cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów. Zapewniają odpowiedni stopień zabezpieczenia przed upadkami oraz kuszą ciekawym wyglądem. Dodatkowo wiele z nich posiada schowki, np. na karty kredytowe;
  • pokrowce, które są rozwiązaniem dość pospolitym, jednak nie tak atrakcyjnym, jak case. Posiadają jednak istotną przewagę, która pozwala nam na zamocowanie telefonu np. do paska w spodniach. 

Jakie etui dobrze chroni telefon?

Jak możemy zauważyć, wybór rynkowy jest naprawdę szeroki, a to jakie etui najlepiej chroni telefon, jest uzależnione w pewnym stopniu od konkretnego produktu, ale też od sposobu korzystania ze smartfona. Weźmy pod uwagę pierwszy rodzaj uszkodzeń, jakim są wszelkiego rodzaju zarysowania. Są one efektem m.in. nieprawidłowego przechowywania urządzenia, w towarzystwie kluczy czy innych ostrych przedmiotów. Co ciekawe, rozwiązaniem tego problemu może być naklejenie odpowiedniej folii lub szkła hartowanego na wyświetlacz. Takie działanie nie ochroni jednak pozostałej części telefonu. W związku z tym warto zaopatrzyć się w stosowne etui. Dobrym wyborem będzie np. case czy pokrowiec. Finalna decyzja zależy jednak w dużej mierze od naszych upodobań. Jeśli jednak nie mamy zamiaru korzystać z dodatkowej ochrony wyświetlacza lub chcemy zapewnić jeszcze większy stopień bezpieczeństwa, wówczas powinniśmy podjąć decyzję o kupnie etui typu cover. Co więcej, pamiętajmy o tym, aby nasz wybór był dopasowany do konkretnego urządzenia. Przykładowo, etui na telefon Samsung powinno chronić sprzęt pochodzący od koreańskiego giganta technologicznego. W innym przypadku parametry techniczne etui mogą być zaburzone.

Wiemy już, jak chronić się przed uszkodzeniami wynikającymi m.in. z przechowywania telefonu w torebce czy kieszeni, w towarzystwie ostrych przedmiotów. Pozostaje teraz skupić się na tym, jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem?

Jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem? 

Upadki telefonów wbrew pozorom zdarzają się dość często. Być może i my mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której telefon wypadł nam z ręki i spadł na płytki. Po jego podniesieniu okazało się natomiast, że wyświetlacz odmówił posłuszeństwa, ze względu na liczne pęknięcia. Zabezpieczenie się przed taką sytuacją jest możliwe. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem? Otóż odnosząc się do konkretnych przykładów, warto wspomnieć o etui typu case. To dobre rozwiązanie, które jest w stanie zamortyzować uderzenie. Poza tym, pamiętajmy, że pokrowiec mający ochronić nasz telefon przed upadkiem powinien posiadać nieco twardsze rogi. Case to rozwiązanie zapewniające dobrą ochronę i ciekawy wygląd. Różnorodność wzorów pozwala nam zdecydować się na rozwiązanie, które będzie nas wyrażało oraz wskazywało na nasze zainteresowania czy cechy charakteru.

Często polecane są również produkty, takie jak etui typu plecak. To akcesorium, wykonane najczęściej z silikonu, ma dobrą zdolność do amortyzacji naszego sprzętu w trakcie upadku. Poza tym, silikon charakteryzuje się akceptowalną, niską ceną, co przekłada się na popyt. Spore zainteresowanie doprowadziło natomiast do sytuacji, w której na rynku możemy wybierać m.in. różne warianty kolorystyczne. Dobrą alternatywą jest również futerał, który chroni urządzenie zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wspomniane już wcześniej etui typu cover jest jednak w dużej mierze wybierane przez osoby starsze, które nie przywiązują tak dużej uwagi do wyglądu produktu.