plandeki

Ile kosztuje materiał na plandeki?

Plandeki to element obowiązkowy, jeżeli chodzi o duże samochody ciężarowe. To właśnie materiały, które ochraniają przewożony towar na pace. Na ogół wszystkie pojazdy, już od nowości wyposażone są w plandeki. Czasem jednak dochodzi do takiej sytuacji, że koniecznością jest wymiana całej plandeki, ponieważ doszło do rozerwania, np. w wyniku wypadku. Nie trzeba od razu myśleć o wymianie samochodu. Wystarczy bowiem kupić nową plandekę.

Cena plandek

Ile kosztuje materiał na plandeki? To pytanie, które przewija się w głowie osób, jakie muszą zmierzyć się z wymianą tego elementu. Nikt nie lubi nieprzewidzianych kosztów, ale czasem trzeba się z tym zmierzyć.

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest tak naprawdę od tego, z jakim dokładnie rodzajem plandeki ma się do czynienia. Są to bowiem elementy, które mogą bazować na różnych materiałach bazowych:

  • PCV,
  • materiał polietylenowy.

To najczęściej spotykane propozycje na rynku, jakie obecnie można spotkać. Plandeki - producent ma również sam prawo ustalić ceny za materiał, jakie będą obowiązywać w jego firmie.

Plandeki z PCV

Ile kosztuje materiał na plandeki, jeżeli chodzi o tworzywo sztuczne. W tym przypadku ceny rozpoczynają się od 17 zł netto / m2 do nawet 60 zł netto / m2 lub nawet więcej. Takie są jednak średnie ceny, jakie można znaleźć w wielu firmach. Dlaczego są takie różnice cenowe? Po części odpowiedzialna jest za to sama gramatura materiału PCV. Jak łatwo się domyśleć, im będzie ona większa, tym cena będzie rosnąć. Aktualnie można otrzymać PCV o gramaturze:

  • 650 g/m2,
  • 680 g/m2,
  • 900 g/m2.

Nie lada ciekawostką jest to, że w niektórych miejscach można otrzymać plandeki...trudnopalne. Dodatkowa ochrona, która powinna być tak naprawdę koniecznością dla tych wszystkich kierowców, którzy na co dzień mają do czynienia z substancjami łatwopalnymi. Nawet, jeżeli coś złego zadzieje się na pace, sama plandeka, jak również auto, na pewno się nie zapali.

Plandeki polietylenowe

Cena materiału na plandeki uzależniona jest od wielu czynników. Jak to się ma do materiału polietylenowego? Na ogół cena waha się w granicach od 7 zł netto do 12 zł netto / m2. To fakt, że są one niezwykle tanie. Trzeba jednak uwzględnić to, że ma się do czynienia z cienkim materiałem, którego okres żywotności ocenia się na dwa do trzech lat. Aczkolwiek, wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakimi warunkami ma się do czynienia. Jeżeli pojazd jest na bieżąco garażowany, to może to być nawet dłuższy okres. Nie można jednak zapomnieć, że w Polsce nie brakuje gwałtownych burz, które w kilka chwil są w stanie zniszczyć wiele rzeczy na swojej drodze.

Plandeki na zamówienie

Mówiąc o cenach, nie można zapomnieć o tym, że każda osoba ma tak naprawdę do wyboru również trzecią grupę produktów - plandek na indywidualne zamówienie. W tym przypadku cena może znacząco pójść do góry. Tak to bywa na ogół z zamówieniami specjalnymi, które tworzone są zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów.

Tego typu plandeki tworzy się na ogół z solidniejszego PCV. Zamówić można plandeki, które zapewniają dodatkowe możliwości jak, chociażby zakucia, okucia, czy też zadrukowanie. Niektórym firmom zależy bowiem, aby na plandece została umieszczona także ich reklama. Za takie usługi również naliczane są dodatkowe koszta.

Gdzie zamówić plandekę?

Koniecznością będzie zrobione reaserchu rynku. Warto sprawdzić, z jakimi firmami ma się do czynienia i jakie ceny są oni w stanie zapewnić swoim klientom. Najczęściej cennik można znaleźć na stronie. Jednak tak naprawdę każde auto zasługuje na indywidualne dopasowanie. Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka plandeka faktycznie będzie dla niego najlepsza, zawsze może poprosić o fachowe doradztwo. I to w kilku firmach wraz z bezpłatną wycenę.

Dzięki temu będzie można również zorientować się, z jakimi kosztami trzeba liczyć się w tej kwestii. Chociaż nie można zapominać o tym, że najtańsza opcja wcale nie zawsze jest najkorzystniejsza. Trzeba to indywidualnie przemyśleć.