strych

Ile kosztuje ocieplenie strychu pianką?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie strychu pianką. Wynika to z faktu, iż ten materiał izolacyjny wyróżnia się świetnymi właściwościami. Doskonale dopasowuje się do każdej powierzchni, jest bardzo trwały i gwarantuje perfekcyjną izolację akustyczną. A to tylko część jego zalet! Jeśli chcesz poznać inne zalety pianki i pragniesz dowiedzieć się, jaki jest koszt ocieplenia nią strychu, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Pianka poliuretanowa - dlaczego warto stosować ten materiał izolacyjny?

Pianka PUR nie bez powodu cieszy się tak ogromną popularnością. Jest materiałem szczelnym i wytrzymałym, cechującym się długą żywotnością. Stosując ją, nie musisz się martwić o mostki termiczne, które prowadzą do niekontrolowanych strat ciepła. Ogromną zaletą pianki poliuretanowej jest również jej elastyczność, lekkość i wydajność. Po zaaplikowaniu zwiększa swoją objętość nawet 30 razy. Ponadto pianka PUR posiada świetne właściwości termoizolacyjne. Określono, iż ma ona ok. 2 razy niższy współczynnik przewodzenia ciepła niż styropian czy wełna mineralna.

Dodatkowo stanowi ona świetną barierę przeciw wilgoci i doskonale zabezpiecza materiały budowlane przed pleśnią. Pianka poliuretanowa jest doceniana również za fakt, iż jest łatwa i szybka w montażu. Wykonanie termoizolacji jej pomocy trwa znacznie krócej niż przy użyciu innych materiałów ociepleniowych. Do zalet pianki trzeba zaliczyć również fakt, iż perfekcyjnie dopasowuje się do różnorodnych powierzchni i wnika nawet najmniejsze szczeliny. Dodatkowo pianka poliuretanowa jest odporna na uszkodzenia i wyróżnia się doskonałą przyczepnością do podłoża. Jest w pełni bezpieczna dla alergików i zwierząt, gdyż nie pyli się i nie zawiera niebezpiecznych gazów i alergenów.

Ile kosztuje ocieplanie strychu pianką poliuretanową?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ocieplanie strychu pianką poliuretanową. Jednak nie da się wskazać konkretnej ceny. Koszt ocieplania pianką PUR jest zależny od kilku czynników m.in. grubości natrysku i rodzaju zastosowanego materiału. Aby poznać dokładną cenę tej usługi, należy skontaktować się z firmą wykonującą izolację pianką w Głogowie lub innym mieście. Fachowcy po ustaleniu szczegółów i zebraniu informacji, będą w stanie przygotować wycenę.

Czy można samodzielnie ocieplić strych pianką poliuretanową?

Aby profesjonalnie ocieplić strych pianką poliuretanową, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, umiejętności i sprzęt. Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałeś tego typu prac, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie zlecenie ocieplania strychu doświadczonym fachowcom. Pamiętaj, że specjaliści dysponują zaawansowanymi urządzeniami, dzięki którym są w stanie wykonać pracę szybko i jednocześnie bardzo dokładnie. Ponadto zlecając ocieplanie strychu profesjonalnej firmie, masz pewność, że po czasie nie będzie trzeba wykonywać poprawek. Zatem jeśli nigdy wcześniej nie używałeś pianki PUR, to nie ryzykuj, skorzystaj z usług fachowców cieszących się dobrymi opiniami.