włosy syntetyczne

Jak dbać o włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne, inaczej doczepiane, to nowoczesny sposób na zmianę swojego wyglądu. Rodzaje doczepów są różne - długość, inne kolory i odcienie. Z ich pomocą można zagęścić fryzurę oraz przeprowadzić metamorfozę. Można także wypróbować nowe fryzury i zobaczyć, jak się będzie wyglądać. Pielęgnacja włosów syntetycznych jest dość prosta, jednak wymaga skupienia. Tylko włosy, które są zadbane, będą wyglądać dobrze i będą służyły dłużej. Na syntetyczne włosy decydują się głównie kobiety, które mają problem z objętością swoich włosów naturalnych. Problem z objętością mogą mieć kobiety po ciąży, w trakcie jakiejś choroby lub po prostu - naturalnie mogą mieć włosy cienkie. Wykorzystując włosy syntetyczne, trzeba jednak pamiętać, że są to włosy, o które należy odpowiednio dbać. Od odpowiedniego czesania, poprzez mycie, aż po nawilżanie. 

Jak dbać o sztuczne włosy?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by każdego dnia pielęgnować zarówno swoje naturalne, jak i włosy syntetyczne. Codziennie należy z uwagą czesać i rozczesywać włosy, które mogą się nieco poplątać. Regularne wykonywanie tej czynności pozwala na zachowanie wygładzenia, a także na oczyszczenie włosów z kurzu i niewielkich zanieczyszczeń. Rozczesywanie należy zacząć od dołu włosów. Wiele osób zaczyna od góry, ale to błąd, bo w pewnym momencie jakieś małe kołtunki mogą się nawarstwić i wyrwać włosy. Warto od dołu, powoli je rozczesywać. Szczególną uwagę należy zwrócić na to miejsce, gdzie jest łączenie doczepów z naturalnymi włosami - to miejsce bardzo delikatne. Ważna jest też szczotka, którą się takie włosy rozczesuje. Powinna być odpowiednia. Najlepsza jest taka, która ma delikatne włosie. Świetnie sprawdza się szczotka z naturalnym włosiem dzika. Na koniec dnia warto włosy związać w warkocz, by przez noc nie poplątały się.

Mycie włosów syntetycznych

Mycie syntetycznych włosów to wyzwanie, ponieważ jest to czynność, którą należy wykonywać ze starannością. Najważniejsze to dobrać odpowiednią technikę i kosmetyki. Jeśli chodzi o kosmetyki, to warto zainwestować w szampon, który nie ma w sobie parabenów czy SLS'ów. Takie szampony lepiej działają na strukturę włosów. Warto też zadbać o dobrą technikę mycia. Częstotliwość nie powinna być mniejsza niż dwa razy w tygodniu, jednak sama częstotliwość jest zależna od Twoich indywidualnych potrzeb. Aby dobrze umyć włosy, wejdź pod prysznic i zmocz je ciepłą, ale nie gorącą wodą. Potem nałóż niedużą ilość szamponu na ręce i spień go z odrobiną wody. Dopiero taką mieszankę nałóż na włosy i skórę głowy. Wiele osób robi źle, bo wlewa dużą ilość szamponu na włosy i skórę głowy bezpośrednio. To marnowanie szamponu oraz praktyka, która nie sprzyja zachowaniu zdrowej kondycji włosów. Warto też pamiętać o tym, by po myciu odsączyć włosy z nadmiaru wody. Dzięki temu wyschną szybciej. Warto używać ręczników, które są bawełniane. 

Pielęgnacja włosów syntetycznych

Suszenie, nawilżanie, odżywianie - to wszystko należy robić, mając syntetyczne włosy. Po umyciu włosów i odsączeniu z nadmiaru wody można włosy wysuszyć suszarką, jednak warto zainwestować w taką lepszą. Najważniejszą zasadą jest to, by włosów nie suszyć gorącym strumieniem powietrza, które tylko je zniszczy. Warto robić to delikatnie ciepłym strumieniem ciepła. Trzeba pamiętać, że suszenie częste też nie jest zdrowe dla skóry głowy. Lepiej zostawić włosy do wyschnięcia samoistnie.  Ważne jest też nawilżanie i odżywanie takich włosów. Warto zainwestować w dobre kosmetyki, które są dedykowane do włosów doczepianych. W sklepach fryzjerskich na pewno dostaniesz odpowiednie kosmetyki do swoich doczepów. Możesz też skonsultować to z profesjonalną osobą, która takie doczepy robi. Włosy doczepiane to fantastyczna rzecz, która pozwala na zmianę wyglądu. Niemniej warto pamiętać, że o takie włosy trzeba szczególnie dbać, ponieważ są one narażone na uszkodzenia tak samo, jak nasze naturalne włosy. Warto też wybrać dobrej jakości włosy, jeśli chce się je doczepić.