Jak dobrać wysokość szafki nocnej?

Najważniejszym parametrem zapewniającym wygodę szafki jest jej wysokość. Pod tym względem powinien być to mądry wybór, ponieważ decyduje o tym, czy wygodnie i łatwo będzie nam sięgnąć po przedmioty umieszczone na blacie lub półce. Wysokość szafki nocnej, która nie pasuje do łóżka sprawia, że dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć potrzebne przedmioty do różnych nienaturalnych ruchów. Jaka powinna być wysokość szafki nocnej? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak się wydaje. Większość osób poszukujących tego praktycznego mebla wie, że blat powinien znajdować się mniej więcej na poziomie powierzchni do spania. Jednak nie wszyscy pamiętają o tym, że na stelażu łóżka zostanie jeszcze umieszczony materac. Wybierając szafkę nocną należy doliczyć wysokość materaca, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przypadku zbyt niskiego blatu i szuflad, więc wiele zależy od wybranego modelu. Biorąc pod uwagę ten parametr, możesz mieć pewność, że dotarcie do wszystkich potrzebnych przedmiotów nie będzie stanowiło problemu.

Funkcjonalna szafka nocna

Duże, wygodne łóżko, a obok niego mała, ale wygodna szafka nocna na książkę, telefon lub herbatę. Jednak wybór niestandardowych mebli do sypialni nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Aby szafka nocna była naprawdę praktyczna i funkcjonalna, musi spełniać Twoje specyficzne wymagania, jednocześnie spełniając potrzeby i parametry pomieszczenia. Jeśli zawsze czytasz przed snem, pomyśl o szafce z miejscem do przechowywania, aby Twoje ulubione książki były zawsze pod ręką. Jeśli przechowujesz biżuterię, wybierz szafkę nocną z szufladami, aby bezpiecznie przechowywać mniejsze przedmioty, takie jak kolczyki i pierścionki. Zwróć uwagę na wykorzystanie takich mebli i zastanów się, czy będą na nich lampki nocne lub zdjęcia. Albo zastanów się, czy potrzebujesz małej półki przy łóżku na telefon lub filiżankę herbaty. Aby szafka nocna działała, musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Jaka wysokość szafki nocnej będzie odpowiednia? W małych sypialniach można zdecydować się na umieszczenie małych szafek nocnych lub wiszące modele, które zaoszczędzą cenną przestrzeń. Zwróć szczególną uwagę na głębokość przy wyborze modeli z szufladami lub półkami. Zwykle wystarcza szafka nocna o szerokości 30 cm. Jak dobrać wysokość szafki nocnej? Wysokość takich szafek powinna być dopasowana do wysokości łóżka. Jeśli masz model kontynentalny, wybierz szafkę o wysokości, do której łatwo dosięgniesz.

Szafka nocna loft

Meble loftowe z powodzeniem zaspokajają gusta miłośników surowości, elegancji i minimalizmu, nawet bez dużych ozdób. Szafka nocna loft wyróżnia się na tle innych modeli. To mebel utrzymany w duchu swoich odpowiedników stosowanych w przestrzeniach postindustrialnych, ale jednocześnie bardziej estetyczny i subtelny. Sprzęt ten charakteryzuje się finezją i znaczną szlachetnością oraz ostrymi krawędziami. Szafki szczególnie dobrze prezentują się w jasnych i przestronnych wnętrzach. Aby wybrać szafkę do loftowego wnętrza, należy dopasować ją do wielkości salonu i pozostałych mebli. Jeśli pokój jest duży i otwarty, można dokupić dużą, ciemną szafkę. Czarna metalowa konstrukcja mebli w połączeniu z litym drewnem dobrze się sprawdza. Do małego salonu wybierz małe modele o lekkiej strukturze i jasnych kolorach. Idealnie sprawdzi się wisząca szafka w kolorze białym lub szarym z połyskiem, ponieważ rozjaśni wnętrze.

Aranżacja sypialni z szafką nocną

Wykończenie i kolory sypialni powinny nawiązywać do reszty elementów, ale ze względu na jej niewielkie rozmiary można również wybrać kontrastową kolorystykę szafki nocnej. Nie bez znaczenia są również materiały użyte do produkcji. Dopasowane szafki nocne świetnie prezentują się obok miękkiego tapicerowanego łóżka, a łóżko na antresoli ze stalowymi prowadnicami najlepiej komponuje się z meblami o podobnej konstrukcji metalowej. Jeśli producent oferuje takie propozycje, warto również wybrać zestaw w kształcie łóżka z szafkami nocnymi w tym samym stylu. W ten sposób możesz mieć pewność, że oba elementy nie tylko pasują do siebie estetycznie, ale także, że kwestie ergonomiczne zostały odpowiednio rozwiązane. W takim przypadku nie ma ryzyka, że szafka nocna nie będzie odpowiadała wysokości łóżka sprzedawanego w komplecie.