przeprowadzka

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to stresujący, ale często również bardzo wyczekiwany moment. Do zrobienia jest wiele: uporządkowanie rzeczy, sprzątanie, pakowanie i transport oraz organizację w nowej przestrzeni.

Przeprowadzka - jak się przygotować?

Niezależnie od tego, jak daleko znajduje się docelowe miejsce przeprowadzki oraz ile przedmiotów się posiada, warto zaopatrzyć się w kartony, taśmy ochronne i folie zabezpieczające. Jest to sprawdzony sposób, który jednocześnie porządkuje wszystkie rzeczy i pozwala uniknąć bałaganu, zarówno w starym, jak i nowym miejscu. Kartony warto pakować tematycznie - rzeczy kuchenne do jednego, książki do drugiego, a do kolejnego bibeloty, czy dziecięce zabawki. Przedmioty kruche oraz takie, które mogą przesuwać się w czasie przenoszenia oraz jazdy najlepiej zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową, unikając niepotrzebnych szkód. Na koniec kartony warto opisać markerem, zaznaczając jednocześnie, w którym miejscu znajduje się dno, a w którym góra. Przed przeprowadzką dobrze zrobić też rozeznanie w przedmiotach, które niepotrzebnie zalegają. Oddanie ich lub sprzedaż zagwarantują odrobinę dodatkowego miejsca w kartonach i przy okazji dadzą niepotrzebnym rzeczom nowe życie.

Meble i gabaryty - co z nimi zrobić?

Przeprowadzka - jak się przygotować, jeśli rzeczy jest zbyt wiele? Niestety często okazuje się, że ilość ciężkich mebli i gabarytów przewyższa możliwości załadunkowe, które mamy. Warto wówczas skorzystać z usług firm przeprowadzkowych, które zajmą się bagażami za nas, a także dostarczą niezbędne elementy zabezpieczające: folie, worki, czy kartony, jeszcze bardziej usprawniając stresujący czas wyprowadzki (a także samej wprowadzi, gdyż firma zostaje do końca, także po to, by wnieść wszystko do nowego miejsca). Jest to spore odciążenie wszystkich, którzy martwią się tym, jak przygotować się do przeprowadzki. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się nie tylko w domowych przeprowadzkach, ale także w przenosinach firm, czy biur, co pomocne będzie dla przedsiębiorców, którzy martwią się tym, jak przetransportują wszystko w nowe miejsce. W Warszawie przeprowadzkami zajmuje się między innymi firma https://superprzeprowadzka.pl/, oferująca kompleksowe usługi, jednak z pewnością mieszkańcy innych miast również odnajdą podobne oferty w pobliżu. Zakres obowiązków firmy przeprowadzkowej można kontrolować (na przykład usuwając pewien zakres usług), dzięki czemu koszt przeprowadzki w dużej mierze zależny będzie od naszych oczekiwań.

Pudełko - niezbędnik

Jak wiadomo, przeprowadzki bywają męczące i nikt nie zajmuje się rozpakowaniem od razu po przyjeździe do nowego miejsca. Przeprowadzka - jak się przygotować na pierwszą dobę? - ta myśl krąży w głowie każdego, kto chce logicznie spakować wszystkie przedmioty. Warto zadbać, by do osobnego pudełka zapakować wszystko to, co potrzebne będzie pierwszego dnia (oraz nocy). Jest to sposób na uniknięcie przeszukiwania dziesiątek kartonów w poszukiwaniu konkretnego przedmiotu. Do pudełka warto zapakować więc podstawowe kosmetyki i ręcznik, ładowarki do sprzętów elektronicznych, piżamę oraz ubranie na zmianę, leki (jeśli są takie, które musimy brać każdego dnia) oraz podstawowy komplet kuchenny: sztućce, kubki i talerze. Dzięki takiemu "niezbędnikowi" pierwsza doba nie będzie upływała na poszukiwaniach zagubionych przedmiotów.

Jak widać, przeprowadzki nie należą do najłatwiejszych (a z pewnością nieulubionych) rzeczy, jednak dużą część obowiązków można powierzyć komuś innemu - firmie przeprowadzkowej - i realnie kontrolować całą sytuację bez dodatkowego stresu związanego z przewozem rzeczy w prywatnym aucie, czy przeprowadzką "na raty". Warto rozplanować cały proces i to, jak przygotować się do przeprowadzki znacznie wcześniej, by nie musieć na ostatnią chwilę martwić się o czas, sprzątanie starego lokum, czy zbędne przedmioty. Logicznie ułożone i zabezpieczone przedmioty pozwolą sprawnie się pakować (i rozpakować), dzięki czemu wspomnienie czasu przeprowadzki będzie pozytywne, a nowe miejsce cieszyć będzie jeszcze bardziej.