meble

Jakie meble do nowoczesnego salonu wybrać? Praktyczne porady

Salon to centrum domowego życia. Pomieszczenie to pełni bardzo ważną funkcję, dlatego sporo uwagi trzeba poświęcić jego odpowiedniemu wystrojowi. Tym bardziej, iż w ostatnim czasie bardzo popularne są salony z aneksem kuchennym. Otwarta przestrzeń wprowadza do wnętrza więcej światła, sprawia, że wydaje się przestronniejsze.

Dodatkowo połączenie kuchni i salonu niejako jest wynikiem naturalnej ewolucji w architekturze. Obecnie coraz mniej osób decyduje się na takie pomieszczenie jak jadalnia. Bardzo ważne jest ograniczenie metrażu obiektów przy jednoczesnej optymalizacji w kwestii wykorzystania przestrzeni. Dlatego to salon przejął funkcję jadalni. To z kolei stanowi kolejny powód faktu, że jego wystrój stanowi tak istotny aspekt. Jakie meble do nowoczesnego salonu wybrać?

Jakie meble do nowoczesnego salonu to najlepszy wybór? Podział na strefy

Obecnie w niemal każdym salonie można wytyczyć konkretne strefy. Jedną z podstawowych stanowi ta rekreacyjna. Związana jest ze ścianą multimedialną, na której znajduje się telewizor. Przestrzeń o tym charakterze wymaga również zastosowania odpowiedniego rodzaju mebli.

Jednym z podstawowych rozwiązań są szafki RTV. Zdają się nierozerwalnie połączone z salonem, a wszystko z uwagi na praktyczny aspekt, ale również estetykę. Z jednej strony meble te po prostu pozwalają na odpowiednie zagospodarowanie wolnej przestrzeni poniżej telewizora. Z drugiej natomiast ułatwiają kamuflaż kabli zasilających i łączących ze sobą różnorodne sprzęty, na przykład telewizor, konsolę do gier, dekoder czy router.

Uzupełnieniem wyposażenia mogą być zarówno witryna, jak i komoda. W tym przypadku wybór jest dość szeroki, a zarazem swobodny.

Jaki stolik wybrać do strefy rekreacyjnej w salonie?

Strefa rekreacyjna powinna sprzyjać przede wszystkim relaksowi, odprężeniu, a zarazem umożliwić również całej rodzinie wspólne spędzaniu czasu. Jeśli zastanawiasz się, jakie meble do nowoczesnego salonu wybrać, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na przeznaczenie poszczególnych części.

W przypadku strefy rekreacyjnej najlepszym rozwiązaniem okazuje się stolik kawowy. W szczególności, iż dostępne są również modele z dodatkową przestrzenią czy dodatkową półką pod blatem. To pozwala na wygodne przechowywanie podręcznych przedmiotów jak pilot do telewizora. Sam stolik ułatwia także serwowanie przekąsek.

Siedzisko w strefie rekreacyjnej salonu

Trudno wyobrazić sobie możliwość wygodnego oglądania telewizji bez wygodnego miejsca do siedzenia. W tym przypadku doskonale sprawdzają się meble tapicerowane. W szczególności warte uwagi są sofy lub narożniki. Z jednej strony pozwalają stworzyć wygodną przestrzeń do siedzenia, z drugiej posiadają także tzw. funkcję spania. Oznacza to, że meble można rozłożyć w taki sposób, aby uzyskać dodatkowe łóżko. To wygodne rozwiązanie, gdy ktoś planuje przyjąć gości, a posiada ograniczoną liczbę sypialni.

Jakie meble tapicerowane wybrać?

Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na dwa aspekty: rodzaj materiału, z którego wykonana jest tapicerka, a także jej kolorystykę. Obecnie rozwiązanie, które cieszy się sporym uznaniem, stanowią sofa lub narożnik w kolorze butelkowej zieleni. Tego typu meble pozwalają na stworzenie eleganckiego wnętrza. Jednocześnie ten właśnie odcień świetnie łączy się z innymi elementami i materiałami. Doskonale pasuje do drewnianego stolika kawowego, jak również tego, który został utrzymany w bardziej minimalistycznej stylistyce - poprzez połączenie stalowego stelaża ze szklanym blatem.

Drugim, bardzo cenionym kolorem jest musztardowy. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż stanowi odcień żółci, który nie wybija się zbyt mocno wizualnie. Dla osób poszukujących standardowego rozwiązania dobrym wyborem będą sofy granatowa lub szara. Gama odcieni w tej grupie jest szeroka, dużo jednak zależy od ogólnego wystroju salonu, w tym również kolorystyki zasłon, które również warto dopasować pod kątem aranżacji. W ten sposób można uzyskać spójne wizualnie wnętrze, co przekłada się na poczucie ładu oraz wprowadza przyjemny nastrój.