hair

Co na puszące się włosy?

Kręcone włosy to zmora większości kobiet, ponieważ łatwo się puszą. W większości przypadków przyczyną złej kondycji włosów są rozpuszczone włosy – koszmar każdej włosomaniaczki. Jest to jednak podstępny wróg. Walcząc z puszącymi się włosami, łatwo je obciążyć i spłaszczyć, by uzyskać smutny efekt. Na szczęście istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Co stosować na puszące się włosy?

Co stosować na puszące się włosy? Po pierwsze odpowiednie mycie

Mała sala nie jest dobrze umeblowana. Musieliśmy zebrać wszystko, czego potrzebowaliśmy, na jednym małym obszarze, nie przytłaczając pokoju. Tutaj z pomocą przychodzą sprytne triki optyczne, dzięki którym można lepiej oświetlić małe lub wąskie przedpokoje w apartamentowcach i dodać im kilka centymetrów. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest przedpokój z lustrami. Lustro w przedpokoju pełni ważną funkcję praktyczną – wygodnie jest sprawdzić swój wygląd i ubiór przed wyjściem. Do wyboru mamy lustra ścienne, stojące oraz lustra montowane na frontach mebli. Ta ostatnia opcja najlepiej pasuje do szaf przedpokojowych z drzwiami przesuwnymi. Jasne kolory wprowadzają do przedpokoju więcej światła i przestrzeni.

Co na puszące się włosy? - domowe sposoby

Aby Twoje puszące się włosy były lśniące i sprężyste, musisz je odbudować. Polecane są wszelkie kosmetyki i zabiegi, które pomagają domknąć skórki. Na czas odrostu należy również zrezygnować z intensywnej stylizacji – od farbowania, trwałej, przy użyciu prostownicy, lokówki. Jeśli możesz, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu lub myj je rzadziej, aby nie musieć codziennie suszyć włosów gorącym powietrzem. Jeśli chcesz je wygładzić, użyj dużej, okrągłej szczotki zamiast prostownicy – tak jest zdrowiej dla włosów.

Kiedy pH jest kwaśne, włosy mniej się puszą. Następnie ich łuski spłaszczają się i zamykają, a kiedy ich pH staje się bardziej zasadowe, łuski otwierają się i zwijają. Ocet jabłkowy jest lekko kwaśnym alfa-hydroksykwasem, więc może być pomocny w tej sytuacji, chociaż nie przeprowadzono na ten temat żadnych badań.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na puszące się włosy jest regularne olejowanie. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu: mokry, suchy, z odżywką. Najprostszym sposobem jest suchy olejek do włosów, wystarczy dokładnie nałożyć olejek na włosy przed myciem. Olejek powinien utrzymać się na pasemkach przez co najmniej pół godziny. Jeśli myjesz włosy codziennie rano, olejek nakładaj na noc – olej będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby wniknąć w łuski włosowe i odżywić je w nocy. Rano umyj włosy jak zwykle.

Co na włosy puszące się? Jakie kosmetyki warto wybrać?

Uzupełnieniem pielęgnacji włosów kręconych będzie Serum Końcowe. Możesz wybierać między serum bez silikonu a serum z silikonem. Pierwsza pasuje do reguły dla dziewczyn z kręconymi włosami – według Włosomaniaczka kręcone włosy powinny unikać silikonów, bo mogą je przeciążać. Posiadaczki włosów puszących się, falowanych i średnioporowatych pokochają natomiast silikonowe serum, które szybko i skutecznie wygładza i ułatwia rozczesywanie. Co na puszące się włosy sprawdzi się jeszcze?

Odżywka na puszące się włosy

Najpierw wypróbuj odżywkę stworzoną specjalnie do włosów kręconych. Odżywka na puszące się włosy powinna być wolna od siarczanów, parabenów i silikonów. W nawilżających formułach tego typu kosmetyków często znajdziemy glicerynę, emolienty, olejek arganowy w połączeniu z ekstraktami z porostu islandzkiego i maliny nordyckiej czy kwas poliglutaminowy. Dzięki temu pasemka nie plączą się, są odżywione, mocniejsze, bardziej miękkie, błyszczące, łatwe w układaniu i zadbane.

Szampon na puszące się włosy

Szukasz odpowiedniego szamponu? Co na włosy puszące się sprawdzi się najlepiej? Zanim zdecydujesz się na konkretny szampon, przyjrzyj się swoim włosom i zastanów się, czego Twoim zdaniem potrzebują najbardziej. Jeśli zauważysz, że są matowe i suche, szampon nawilżający może być świetnym rozwiązaniem. Wzmacnia włosy od wewnątrz, pozostawiając je gładsze i przyjemniejsze w dotyku. Dba również o skórę głowy, przywracając jej odpowiednie nawilżenie.