doradca kredytowy

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Osoby zainteresowane skorzystaniem z kredytu często muszą zwrócić uwagę na wiele formalności oraz kwestii ważnych zarówno dla kredytobiorcy, jak i instytucji bankowej udzielającej finansowania. Polskie zasady, a także przepisy finansowe obejmują wiele istotnych spraw czy pojęć, które mogą być skomplikowane, niezrozumiałe dla kredytobiorcy. W takim przypadku niezbędna jest pomoc eksperta z branży. Wielu ludzi zastanawia się, co powinni wiedzieć, gdy chcą nawiązać współpracę z doradcą kredytowym i ile kosztują usługi tego specjalisty. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Doradca kredytowy - kto to taki?

Obecnie na rynku w Polsce obowiązują różne pojęcia obejmujące ekspertów z branży finansowej. Wiele osób uważa, że doradca kredytowy to taki sam fachowiec jak na przykład doradca finansowy. Okazuje się jednak, że pośrednicy finansowi to na przykład banki, różnego rodzaju fundusze oraz inne instytucje i podmioty tego rodzaju. Specjalizują się one w lokowaniu środków klientów, ich inwestowaniu oraz w udzielaniu kredytów czy pożyczek. Doradca finansowy to z kolei ekspert, który pomaga w wyszukiwaniu różnych kredytów, pożyczek bądź lokat, porównywaniu ofert i wspieraniu klienta pod kątem formalności. Można stwierdzić, że doradca kredytowy to pewnego rodzaju doradca finansowy, jednak posiada wąską specjalizację wśród produktów bankowych, czyli obejmującą kredyty. Jego głównym celem jest pomoc w znalezieniu ofert, które są idealnie dopasowane do potrzeb, możliwości i zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Wielu doradców posiada umowy zawarte z bankami. W ich ramach mogą negocjować warunki kredytów. Poza tym bardzo istotne jest wsparcie klientów w aspektach formalnych, takich jak składanie wniosku, kompletowanie oraz dostarczanie innych dokumentów itp. Obowiązkiem każdego rzetelnego doradcy kredytowego jest dysponowanie stosowną wiedzą i doświadczeniem. Takie kwalifikacje są często podnoszone w ramach specjalistycznych szkoleń. Posiadane umiejętności są bowiem niezbędne do prawidłowego wyszukiwania oraz porównywania ofert kredytowych. Dobrzy doradcy mają wysokie zdolności z zakresu wyliczania danych liczbowych, a także finansowych. Dzięki temu są w stanie spełniać obowiązki wobec klientów związane z różnymi operacjami na pieniądzach.

Doradca kredytowy - koszt usługi

Spore grono potencjalnych kredytobiorców obawia się tego, że za usługi doradców kredytowych trzeba zapłacić. Okazuje się, że żadne pieniądze nie trafiają do takiego fachowca bezpośrednio od obsługiwanych osób. Praca takiego eksperta wiąże się bowiem z zawarciem umowy z instytucją bankową, a następnie pozyskiwaniem klientów, za co otrzymywane jest wynagrodzenie. Na podstawie umowy bank wypłaca doradcy prowizję od każdego pozyskanego klienta, która zwykle jest proporcjonalna do rodzaju kredytu oraz jego wysokości. Ustalone kwoty nie stanowią żadnego dodatkowego obciążenia dla kredytobiorcy. Oznacza to, że osoby zastanawiające się na tym, ile kosztuje doradca kredytowy, mogą śmiało korzystać z fachowej pomocy i kompleksowego wsparcia w procesie kredytowym bez konieczności martwienia się o dodatkowe wydatki.

Co jeszcze warto wiedzieć o doradcach kredytowych?

Prawdziwi eksperci do spraw kredytowych, tacy jak ci dostępni na stronie https://www.kancelariakredytowa.biz/kredyt-gotowkowy-lodz, są po tej samej stronie barykady co potencjalny kredytobiorca. Obu zależy na uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Klientowi dlatego, że może zyskać środki niezbędne do finansowania różnych wydatków i zakupów, a doradcy dlatego, że jego zarobki oraz prowizje od banków są uzależnione od poziomu jego sprzedaży. To dlatego wsparcie jest bardzo kompleksowe. Polega ono na przeprowadzaniu dokładnego wywiadu i rozpoznaniu sytuacji finansowej klienta, doradzeniu odpowiednich rozwiązań czy ofert bankowych, a także na pomocy w załatwianiu kwestii formalnych oraz w negocjacjach z instytucjami bankowymi. Można więc śmiało stwierdzić, że wsparcie doradcy kredytowego jest bardzo korzystne dla każdej osoby oraz firmy starającej się o kredyt.